2022 Singles Club Championship Draw

MATCH 1 (29th April to 8th May)

DIVISION 1 Group 1
Barry Ward v Todd Cappadona
Damien Saunder v Som Monotti
Paul Henshall v Michael Smyth
DIVISION 1 Group 2
Roger Douglass v Marcos de Noronha
Sean Penno v Brad Heyme
Kevin Surgeon v Simon Baker
DIVISION 2 Group 1
Ant Millington v Jim Long
Simon Flood v Bree Smith
Oscar Morris v Patrick Duane
DIVISION 2 Group 2
Ersin Kilic v Dan Silverstien
Jonathon Bibby v Jack Rule
Ben McKinley v Jason Oswald
DIVISION 2 Group 3
Aaron Stewart v Insu Jang (Jin)
Brad Harris v Clinton Shelly
Hamish Hope v Richard Hadkins
DIVISION 3 Group 1
Alex Chapman v Grant Rule
Tim Wicks v Buddhimith Wickramasinghe
Jono Cornford v Hamish Heathcote-Holmberg

MATCH 2 (9th May to 15th May)

DIVISION 1 Group 1
Damien Saunder v Paul Henshall
Som Monotti v Todd Cappadona
Barry Ward v Michael Smyth
DIVISION 1 Group 2
Sean Penno v Kevin Surgeon
Brad Heyme v Marcos de Noronha
Roger Douglass v Simon Baker
DIVISION 2 Group 1
Simon Flood v Oscar Morris
Bree Smith v Jim Long
Ant Millington v Patrick Duane
DIVISION 2 Group 2
Jonathon Bibby v Ben McKinley
Jack Rule v Adam Evans
Ersin Kilic v Jason Oswald
DIVISION 2 Group 3
Brad Harris v Hamish Hope
Clinton Shelly v Insu Jang (Jin)
Aaron Stewart v Richard Hadkins
DIVISION 3 Group 1
Tim Wicks v Jono Cornford
Buddhimith Wickramasinghe v Grant Rule
Alex Chapman v Hamish Heathcote-Holmberg

MATCH 3 (16th May to 22nd May)

DIVISION 1 Group 1
Som Monotti v Paul Henshall
Barry Ward v Damien Saunder
Todd Cappadona v Michael Smyth
DIVISION 1 Group 2
Brad Heyme v Kevin Surgeon
Roger Douglass v Sean Penno
Marcos de Noronha v Simon Baker
DIVISION 2 Group 1
Bree Smith v Oscar Morris
Ant Millington v Simon Flood
Jim Long v Patrick Duane
DIVISION 2 Group 2
Jack Rule v Ben McKinley
Ersin Kilic v Jonathon Bibby
Adam Evans v Jason Oswald
DIVISION 2 Group 3
Clinton Shelly v Hamish Hope
Aaron Stewart v Brad Harris
Insu Jang (Jin) v Richard Hadkins
DIVISION 3 Group 1
Buddhimith Wickramasinghe v Jono Cornford
Alex Chapman v Tim Wicks
Grant Rule v Hamish Heathcote-Holmberg

MATCH 4 (23rd May to 29th May)

DIVISION 1 Group 1
Paul Henshall v Todd Cappadona
Michael Smyth v Damien Saunder
Som Monotti v Barry Ward
DIVISION 1 Group 2
Kevin Surgeon v Marcos de Noronha
Simon Baker v Sean Penno
Brad Heyme v Roger Douglass
DIVISION 2 Group 1
Oscar Morris v Jim Long
Patrick Duane v Simon Flood
Bree Smith v Ant Millington
DIVISION 2 Group 2
Ben McKinley v Adam Evans
Jason Oswald v Jonathon Bibby
Jack Rule v Ersin Kilic
DIVISION 2 Group 3
Hamish Hope v Insu Jang (Jin)
Richard Hadkins v Brad Harris
Clinton Shelly v Aaron Stewart
DIVISION 3 Group 1
Jono Cornford v Grant Rule
Hamish Heathcote-Holmberg v Tim Wicks
Buddhimith Wickramasinghe v Alex Chapman

MATCH 5 (30th May to 6th June)

DIVISION 1 Group 1
Michael Smyth v Som Monotti
Todd Cappadona
 v Damien Saunder
Paul Henshall v Barry Ward
DIVISION 1 Group 2
Simon Baker v Brad Heyme
Marcos de Noronha v Sean Penno
Kevin Surgeon v Roger Douglass
DIVISION 2 Group 1
Patrick Duane v Bree Smith
Jim Long v Simon Flood
Oscar Morris v Ant Millington
DIVISION 2 Group 2
Jason Oswald v Jack Rule
Adam Evans v Jonathon Bibby
Ben McKinley v Ersin Kilic
DIVISION 2 Group 3
Richard Hadkins v Clinton Shelly
Insu Jang (Jin) v Brad Harris
Hamish Hope v Aaron Stewart
DIVISION 3 Group 1
Hamish Heathcote-Holmberg v Buddhimith Wickramasinghe
Grant Rule v Tim Wicks
Jono Cornford v Alex Chapman